Údržba polodrahokamů

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný a proto i on vyžaduje vždy něco jiného. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

Kameny, které se mohou nabíjet pouze v noci:
Ametyst, Růženín, Charoit, Křemen, Smaragd, Malachit, Chryzokol, Chrysopras, Chalkolit, Granát, Diaspor, Heliotrop, Jaspis, Kunzit, Labradorit, Uvolit, Mezolit, Vltavín (Moldavit), Měsíční kámen (Selenit), Nefrit, Obsidián, Opál, Oranžový kalcit, Rodochrosit, Rubín, Sodalit, Topaz, Lapis lazuli, Magnezit


Tak jako člověk, se i kámen někdy zcela vyčerpá a je potřeba jeho síly obnovit. Doporučuje se kámen vybít alespoň 24 hodin ve vlažné vodě, pokud možno čisté pramenité, a potom zakopat pod zem a nechat ho odpočívat.

Poznámka:
Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože, jak již bylo řečeno, kamínky mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.

V žádném případě se ovšem nepokoušejte čistit kameny nějakými čistícími prostředky, jako se používají například na nádobí. Mohli byste tím totiž zlikvidovat veškerou pozitivní energii, která v nich kdy byla.

 

 

CZIN.eu